- ČCE Teplá - http://tepla.evangnet.cz -

DIESL II

Posted By Griffy On 3. 3. 2011 @ 20.47 In Aktuality, Recenze | Comments Disabled

DIESL II Brutální síla, podsvětí, kriminál, křest, autentický příběh, který ještě neskončil
To je titul a podtitul knihy, která vyšla v roce 2010 v Návratu domů / 125 stran/. Bohdan Pivoňka, do konce roku 2009 hlavní kaplan Vězeňské služby ČR, k této knize, kterou napsal autor s dopomocí svého přítele sám o sobě, říká:

„ Existuje realita, o které většina běžných obyvatel naší společnosti nemá tušení. Odehrává za zavřenými dveřmi klubů, barů, podivných firem – a také věznic. Raději o ní nechceme nic vědět, hodí se nám výhradně jako kulisa akčních filmů, hlavně udržet hranici obou světů neprostupnou. Příběh Romana Šťastného, známého jako Diesel II, je popisem autentického pokusu přejít z výsluní světa zločinu do trpné a tolerované pozice ve světě, kde si lidé běžně nepřerážejí končetiny a nepolévají se kyselinou, kde platí i jiné zákony než hrubá síla a peníze na ruku. Co může člověka motivovat k takové změně, a může stačit obyčejné odhodlání? Tato kniha má jednoznačný začátek, a trochu váhavý, otevřený konec. V tom je její síla, nezastírá, že jde o cestu tápání.“

Můžeme slyšet, jak Bůh jedná. Můžeme slyšet, co je ve vězeňství dobré a co ne. A můžeme slyšet, jak těžké, skoro nemožné bez pomoci druhých, je začít znovu a dobře. A nakonec můžeme slyšet i o lidech, kteří mají dost lásky a odvahy pomocnou ruku podat.

Download PDF

Article printed from ČCE Teplá: http://tepla.evangnet.cz

URL to article: http://tepla.evangnet.cz/?p=1117

Copyright © 2009 ČCE Teplá. All rights reserved.