O sboru:IMG_20191012_175614

Jsme společenství tvořené různými generacemi, přičemž v poslední době
je mezi námi také mnoho malých dětí. Tomu se také snažíme přizpůsobovat sborový program. A proto kromě tradičního mateřského centra jsme od roku 2021 začali pravidelně pořádat také klub pro děti na prvním stupni základní školy.

Bohoslužby i další aktivity jsou otevřené veřejnosti a kdybyste se k nim
chtěli připojit, nebojte se přijít podívat, nebo nás kontaktovat. ;)

Společenství sboru pro nás není jen neosobní instituce. Rádi se spolu setkáváme a každou 4. neděli v měsíci máme kreativně pojaté rodinné bohoslužby (scénka, obrázky, apod.), po nichž následuje občerstvení u kávy a čaje. Pořádáme také další příležitostné události jako je například opékání na zahradě, výlety, bohoslužby pod širým nebem, nebo sborová dovolená.

Patříme do Českobratrské církvi evangelické (protestanté - evangelíci). Hlasíme se k apoštolskému vyznání víry. Klademe důraz na osobní vztah s Bohem a biblickou zvěst. Součástí bohoslužeb je také zpěv písní a chval a to jak tradičních, tak nových.

V současné době zde slouží farář Aleš Rosický. Spolu s ním řídí sbor staršovstvo. Kurátorem sboru je Jan Polinský.

84518351_2598742200373242_435452698188316672_o
  Aktuální informace o dění ve sboru
můžete sledovat také na
  facebookové stránce (Tu je možné zobrazit i bez přihlášení na facebooku)

K bohoslužbám se scházíme každou neděli v 9:30 (Máchova 357 Teplá)
  a můžete je sledovat také na našem YouTube  kanálu.

Financování: Práce našeho sboru je z velké části závislá na příspěvcích
  jeho členů. Jsme však vděčni také našim partnerským sborům za dlouholetou
 podporu, a za možnost využít granty určené pro místní rozvoj spolufinancované státem a Evropskou Unií. Jsme vděční také za podporu města Teplá, západočeského seniorátu ČCE, ústředí církve a všech ostatních dárců. Moc si vaší podpory vážíme. Chcete-li duchovní i jiné aktivity, které pořádáme v našem sboru, podpořit, můžete tak učinit darem na účet: 163076122/0300