Světový den modliteb žen 2011


Dalo hodně práce vysvětlit, že shromáždění v první pátek v březnu nebude v pátek, ale ve čtvrtek, a to dokonce v 17 hodin. Příště, dá-li Pán, na to vezmeme zřetel. Možná i proto nás bylo letos o něco méně, ale měli jsme se stejně dobře. Letos přišli zase někteří noví bratři a setry a to je radost.

V první části jsme podle mapy probrali polohu Chile a skutečnosti z toho vyplývající, a další informace. Nejvíc nás zajímala situace křesťanů a žen.

Potom jsme se seznámili s písněmi a zpívanými částmi liturgie. A pak už jsme se modlili podle programu připraveného ženami z Chile. Ve čtení jsme se střídaly ženy ze tří denominací – ČCE, Řkc a BJB. Jako kázáníčko nám posloužil výklad sestry Opočenské. Při jedné písni jsme vykonali sbírku na charitativní účely v Chile. Účastníci se prokázali jako velmi štědří.

Na táccích už čekala ochutnávka připravená některými sestrami podle chilských receptů, ozdobená zeleninou. Tak jsme se do ní pustili a setrvali ve vzájemném hovoru. Bylo to ňam.

„To je mé přikázání, abyste se navzájem milovali tak, jako jsem miloval vás.“ Tato slova našeho Pána nás od začátku provázela a aspoň z části jsme je i prožili. Toužíme po tom, abychom byli skutečně spojení v lásce. Díky Pánu za to.

sdmz

Download PDF Tisk

Komentáře jsou uzavřeny.