- ČCE Teplá - http://tepla.evangnet.cz -

Světový den modliteb žen 2011

Posted By Griffy On 14. 3. 2011 @ 20.31 In Aktuality, Ze života sboru | Comments Disabled

Dalo hodně práce vysvětlit, že shromáždění v první pátek v březnu nebude v pátek, ale ve čtvrtek, a to dokonce v 17 hodin. Příště, dá-li Pán, na to vezmeme zřetel. Možná i proto nás bylo letos o něco méně, ale měli jsme se stejně dobře. Letos přišli zase někteří noví bratři a setry a to je radost.

V první části jsme podle mapy probrali polohu Chile a skutečnosti z toho vyplývající, a další informace. Nejvíc nás zajímala situace křesťanů a žen.

Potom jsme se seznámili s písněmi a zpívanými částmi liturgie. A pak už jsme se modlili podle programu připraveného ženami z Chile. Ve čtení jsme se střídaly ženy ze tří denominací – ČCE, Řkc a BJB. Jako kázáníčko nám posloužil výklad sestry Opočenské. Při jedné písni jsme vykonali sbírku na charitativní účely v Chile. Účastníci se prokázali jako velmi štědří.

Na táccích už čekala ochutnávka připravená některými sestrami podle chilských receptů, ozdobená zeleninou. Tak jsme se do ní pustili a setrvali ve vzájemném hovoru. Bylo to ňam.

„To je mé přikázání, abyste se navzájem milovali tak, jako jsem miloval vás.“ Tato slova našeho Pána nás od začátku provázela a aspoň z části jsme je i prožili. Toužíme po tom, abychom byli skutečně spojení v lásce. Díky Pánu za to.

sdmz [1]

Zobrazit další fotografie >> [1]

Download PDF

Article printed from ČCE Teplá: http://tepla.evangnet.cz

URL to article: http://tepla.evangnet.cz/?p=1150

URLs in this post:

[1] Image: https://picasaweb.google.com/ccetepla/SvetovyDenModliteb?authkey=Gv1sRgCJ-4tYKHvqu9Sg#

Copyright © 2009 ČCE Teplá. All rights reserved.